Hooldustoodete vajalikkus

iDevice ikoon

Kosmeetiliste protseduuride ja vahendite abil on võimalik säilitada näonaha elastsust ja värskust, pidurdada vananemisprotsesse nahas, vältida kosmeetiliste defektide tekkimist, aga iluvigade esinemisel neid ka ravida. Selleks, et osata valida sobivaid vahendeid naha puhastamiseks, toitmiseks ja kaitsmiseks, on kõigepealt vaja kindlaks teha näonaha liik. Olenevalt rasunäärmete poolt eritatava rasu ja naha kudedes sisalduva vee hulgast ning rasu koostisest jaotatakse näonahk normaalseks, kuivaks ja rasuseks. et nahk püsiks noor ja ilus, tuleb seda iga päev puhastada, niisutada, kaitsta ja toita. Need neli ülesannet ongi nahahoolduse koldreeglid.

Kõigepealt tuleb nahka puhastad mustusest, rasust ja higijääkidest, surnud rakkudest ja meigist. Halvasti puhastatud nahk ei saa enam piisavalt õhku. Korralikult puhastatud nahk võimendab iluvahendite toimet. Vastupidi üldlevinud arusaamale on hommikune näohooldus vajalik, sest nahk elab oma elu. Ta uueneb pidevalt ja toodab seega ka jääkaineid. nahatüübile sobivad tooted mõjutavad nahka hellalt, rikkumata kaitsva hüpolipiidkihi tasakaalu. Öiste magamisjälgedega nägu meikima asudes on mõtlematu tegu. jumestuse põhi ei püsi paigal, see hakkab liikuma ning puuder kinnitub ebaühtlaselt. õhtuti võib seevastu piirduda silmameigi eemaldamisega, kuid seda vaid hädajuhtudel.

Iga päev pühendame umbes tunni oma keha eest hoolitsemisele. Meie harjumuspärased liigutusi saadavad igapäevaseks kasutamiseks mõeldud tooteid, mis võtavad arvesse naha tüüpi, vanust ja koguni aastaaegu.

Naha nooruslikkuse ja elastsuse säilitamiseks tuleb aeg- ajalt ette võtta täiendavaid hoolduskuure.Creative Commonsi litsents
Autori Liina Maasik teos pealkirjaga Näo- ja kehahooldustooted on kaitstud litsentsiga Creative Commonsi Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Tuletatud teoste keeld 3.0 Estonia litsents.