Igapäevased hooldusvahendid

iDevice ikoon
Igapäevased hooldusvahendid
  • Tualettseep- valmistatud sooda, loomse või taimse rasva ( oliivi, palmi, mandli ) baasil. Seebi aluselisus suurendab naha pH taset. Seepi ei soovitata liiga rasusele nahale, samuti mitte õrnale ja kuivale nahale, mida seep võib ärritada ja veel enam kuivatada. Rasvarikas seep sobib ainult normaalsele nahale ja probleemideta nahale.
  • Dermatoloogiline ja sünteetiline seep- on saadaval nii tahkelt kui vedelalt, on harilikust seebist pehmemad. Tegemist on sünteetiliste pesemisvahenditega, mis valmistati algselt USA sõjaväele. Sünteetiliste seepide pH võib olla nahalähedane 4- 6, seepärast taluvad kuiv ja rasune nahk neid paremini.
  • Meigieemalduspiim,- vaht,- kreem ja puhastusõli. Nende toodete seas on seebiasendajatest veelgi pehmemaid. Reeglina talub neid vahendeid isegi väga tundlik nahk. Neid kasutatakse näo ja kaela puhastamiseks. Näopiim, meigieemaldusvaht või kreem loputatakse harilikult leige veega maha. Rasvasem näopiim ja puhastusõli pühitakse ära näovees niisutatud salvrätiga.
  • Näovesi või - piim- eesmärk nahka toniseerida ning eemaldada nahalt puhastusvahendite rasvased jäägid. Näovesi koosneb destilleeritud veest ja või taimeekstraktidest, mis sisaldavad piisavalt toimeaineid ning mõnda lisanditest ja säilitusainetest.
  • Silmameigi eemaldajad- neid on kahte tüüpi:

1. Vedelikud või geelid- sulatavad kiiresti lahti ripsmetuši ning vees lahustuvad värvid. Enamasti sisaldavad pehmendavat ja lõõgastavat taimset komponenti ja või pehmeloomulist lahustit ning antiseptilist säilitusainet.

2. Õlipõhjaline eemaldaja või vesi õlitüüpi emulsioon.

  • Niisutavad ja kaitsvad kreemid- parima kreemi saab, kui arvestatakse selle koostist, toimet ja sobivust konkreetsele nahale. Niisutavad kreemid taastavad ja säilitavad naha niiskust.
  • Toitekreemid- nahale lisaks niiskusele ka lipiidide andmise eesmärgil kasutatavad kreemid. Kasutama peaks VÕ tüüpi emulsioone.

  • Öökreemid- võivad olla nii niisutavad või hooldavad samaaegselt.
  • Silmaümbruskreemid- sisaldavad õrnaid ja niisutavaid koostisosi, kuna silmaümbruse nahk on rasunäärmeteta ja õrn.

 


Creative Commonsi litsents
Autori Liina Maasik teos pealkirjaga Näo- ja kehahooldustooted on kaitstud litsentsiga Creative Commonsi Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Tuletatud teoste keeld 3.0 Estonia litsents.