Loodustooted

iDevice ikoon
Juba sajandeid on marju ja vilju kasutatud erinevate nahaprobleemide korral. Marjaekstrakt rikastab kosmeetikasarju vitamiinide ja antioksüdantidega ning sel on suurepärane noorendav mõju. eriliselt hästi mõjuvad nahale just need tooted, milles sisalduvad marjad ja viljad kasvavad meie enda lähedal, just siinsamas kliimas. Kreemide ja muude nahahooldustoodete ostmisel tuleb olla tähelepanelik: kas toode ikka sisaldab looduslikke marju või on tegemist kunstlike asendajatega?

Miks kasutada orgaanilisi ilutooteid?

Orgaanilised ilutooted on nahale parimad.

Mida te oma nahale määrite, on lõpuks ka teie organismis. Sertifitseeritud orgaanilised tooted on valmistatud koostisosadest, mida on kasvatatud, kasutamata sünteetilisi putukamürke, herbitsiide ja geneetiliselt muundamata organisme. Need tooted ei sisalda kahjulikke lisaaineid nagu petrooleumvaha, täitepulbreid ning kunstlikke kemikaale. Kõik taimed ning nende mahlad ja õlid on kasvatatud mahepõllumajanduslikult ehk ilma keemiliste väetiste ja muude kahjulike sünteetiliste komponentideta. Lihtsamini öeldes, on sertifitseeritud orgaanilised tooted täiesti tervislikud ja looduslikud. Sünteetilised alternatiivid, aga väga kahjulikud.

Orgaanilised ilutooted on tihtilugu ainuke võimalus allergilistele ja väga tundliku nahaga inimestele, näiteks kui esineb aknet või ekseeme. Neil on väiksem tõenäosus nahka ärritada. Loomulikult on orgaaniline kosmeetika parim ja loomulähedaseim ka kasutamiseks vastsündinud beebidel ja rasedatel.

Orgaanilised ilutooted toimivad paremini.

Mõelge ilutoodetest kui toidust. Tänapäeva maailmas kasutatakse toidu töötlemises väga palju sünteetilisi ja võltskoostisosi. Kui aga minna kõrgkvaliteedilisse restorani, võid olla kindel, et sealses menüüs neid ei kasutata. Tippkokad teavad, et kõrge kvaliteedilise toidu loomiseks on vaja parima kvaliteediga koostisosi. Nad ei kasuta toidu tegemise juures kunstlikke maitseaineid, kuna looduslikud vürtsid ja taimed annavad toidule peenema ja eksklusiivsema maitse. Ilutoodete tootmine ei erine sellest suurel määral. Sertifitseeritud orgaanilise kosmeetika tooted toimivad paremini, kuna nende loomiseks on kasutatud parimaid koostisosi.

Enamik kosmeetika eksperte on ühisel arvamusel, et nahahoolduses kehtib tõde -- mida puhtam, seda parem. Seega toimivad orgaanilised tooted kõige paremini. Kuna looduslike toodete naturaalsete toimeainete sisaldus on orgaanilistes toodete suurem ja seega lähemal naha enda struktuurile, suudavad need ka paremini toetada naha loomulikku rakkude uuendamise-, niisutuse- ja kaitseprotsesse.

Orgaanilised ilutooted on keskkonnasõbralikud.

Orgaaniline põllumajandus välistab sünteetiliste kemikaalide ja väetiste kasutamise, kõige selle, millel on hävitav mõju veele, pinnasele ja meie tervisele. Orgaanilisi taimi kasvatatakse geneetiliselt muundamata organisme kasutamata. Need võivad kujutada suurt ohtu nii inimese kui keskkonna tervisele. Seega, kui hoolitsed enda tervise eest, aitad sa ühtlasi kaitsta meie õrna ökosüsteemi. Sellest võidavad kõik.


iDevide ikoon
Täida lüngad
Sertifitseeritud orgaanilised tooted on valmistatud koostisosadest, mida on kasvatatud, kasutamata sünteetilisi , herbitsiide ja organisme. Need tooted ei sisalda kahjulikke nagu petrooleumvaha, täitepulbreid ning . Orgaaniline põllumajandus välistab kemikaalide ja kasutamise. Orgaanilisi taimi kasvatatakse organisme kasutamata.
  

iDevice ikoon Orgaanilise kehahoolduse sertifikaat

Iga orgaanilise sertifikaadi asutus loob reeglite kogumi, mida toode ja tootja peavad täitma ,et saada sertifikaati. Need reeglid defineerivad tavaliselt selliseid asju:

  • Kui suur on minimaalne nõutav orgaanilise koostisosa protsent.
  • Kui suur protsent sünteetilisi aineid (säilitusaineid, lõhnu, naftakemikaale jne) on lubatud, kui üldse.
  • Mis koostisosadest on /ei ole lubatud tooteid valmistada.
  • Milliseid protsesse võib rakendada koostisosade loomisel ja tootmisel.
  • Kuidas arvutatakse vett orgaanilise protsendi tsirkulatsioonis.

Sertifikaadi protsessis osalejana peab tootja lubama oma koostisosi ja protsesse regulaarselt kontrollida orgaanilise sertifikaadi kolmandal osapoolel, et tagada vastavus kõigi reeglite ja standarditega.

Orgaanilise kehahoolduse standardid on oma olemuselt sarnased orgaanilise toidu standarditele. Tänapäeva toidustandardid on riigi kontrolli all ja üksteisega vastavuses (erinevate maade standardid on üksteisele vastavad ja väga sarnaste tingimustega). Enamikes maades ei saa tänapäeval nimetada toiduainet “orgaaniliseks,” kui kolmas osapool pole seda sertifitseerituks tunnistanud. Orgaanilised kehahooldustooted pole siinkohal riigi poolt kontrollitud. Seetõttu võib märgata segadusse ajavaid silte orgaanilise ilu valdkonnas. Sarnaselt toitudele, on orgaanilise kehahoolduse sertifikaat tootepõhine sertifikaat, vastandina koostisosade põhisele sertifikaadile (näiteks “orgaaniline pastakaste” vs “orgaanilised tomatid”)

Statistika kinnitab, et umbes 60% naistest on tundlik nahk, mis vaid üksikutel juhtudel on päriliku eelsoodumusega. Suuremalt osalt on naha tundlikkus tingitud erinevatest välistest ja sisemistest
teguritest. Hüüdlause „oled see mida sööd” kehtib ka naha ja juuste kohta. Kindlasti mõjutab naha tundlikkust ka meie kliima, kus taluda tuleb nii päikest kui pakast. Meie ilmastikuoludes peab nahk leppima ka temperatuurimuutustega, mis samuti naha tundlikkuse proovile paneb. Naha ärritust
võib põhjustada ka ravimite liigne tarvitamine, eriti mis puudutab palavikualandajaid, antibiootikume ja hormoonsalve. Ka erinevaid kosmeetilisi aineid (lõhna-, säilitus- ja lisaaineid), mida sisaldavad paljud kosmeetikatooted, peetakse naha tundlikkuse ilmingute olulisemaks põhjustajaks. Me saame mitmetele eelpool nimetatud teguritele vastu seista kaitstes oma nahka vahenditega, mis mõeldud just meie kliimas elavatele inimestele, kuid mida paraku ei paku kauplused ega salongid. Ilutootjate ja dermatoloogide ühistööna on loodud mitmeid kosmeetikatoodete sarju, mida müüakse vaid apteekides ja mille valmistamisel hoidutakse kasutamast eelpool nimetatud kosmeetilisi aineid. Värvidele ja lõhnadele eelistab nahk hoopis puhtust ja kergust - lõhnad ja värvid toidavad pigem emotsioone mitte nahka ja seega võivad nad nahale mõjuda hoopistükkis koormavalt. Et teada saada, kuidas toimib nahal üks või teine toode, viiakse apteegis müüdava kosmeetika kõik testimised läbi just eelkõige tundliku nahaga inimestel ning dermatoloogide poolt jälgitakse hoolikalt reaktsioone. Efektiivsuse ja
allergiariski suhtes kontrollitakse mitte ainult valmistoodet vaid ka kõiki koostiskomponente – nii tagatakse nahale maksimaalne ohutus. Sellise kosmeetika tootmisel on toormeks kõik see, mida võimalik ammutada loodusest endast. Välja on selekteeritud vaid kõige väärtuslikumad taimeliigid,
taimsed ekstraktid, looduslikud õlid, aromaatsed taimemahlad ning võrratult puhtad toimeained. Kui kellelgi on kahtlus, et ega’s apteegis müüdav kosmeetika ole siis vananemist ennetava toimega, siis teadku, et apteegisarjad pakuvad ka hulgaliselt spetsiaalselt vananemisvastaseid kreeme. Naha niisutamine on oluline igas eas, kuid naised vanuses 40 ja üle selle, vajavad midagi enamat kui ainult
niisutavaid toimeaineid. Abiks on siin koeensüüm Q10, mis toimib kui naharakkude uuenemise energiageneraator ja mis käivitab rakkude uuenemisprotsessi. Meie apteekides pakutav kosmeetika
on kas ravimilähedane või kosmeetikalähedane. Esimesel on rohkem raviv toime ja seda kasutataksegi erinevate nahahaiguste korral. Kosmeetikalähedaste toodete näol on tegemist pigem kosmeetilist efekti andvate toodetega, kuid lahendamist leiavad ka sellised nahaprobleemid nagu kuperoosa,
pigmendilaigud või kortsud. Sobiva kosmeetiktoote leiab endale apteegist igaüks ja seda sõltumata soost või vanusest.

Creative Commonsi litsents
Autori Liina Maasik teos pealkirjaga Näo- ja kehahooldustooted on kaitstud litsentsiga Creative Commonsi Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Tuletatud teoste keeld 3.0 Estonia litsents.