Ohutusnõuded


iDevice ikoon Kuula
Kasuta kosmeetikumi ohutult

Lisaks sellele, et eriti tundlikel inimestel võivad mõned kosmeetikumid tekitada allergiat, tuleb terviserikete vältimiseks kosmeetikumide kasutamisel meeles pidada ka teatud ohutusnõudeid. Näiteks ei tohi juukselakki pihustada lahtise tule lähedal, isegi hõõguvat sigaretti ei tohi samal ajal käes hoida. Pihustamise hetkel võib juukselakk süttida ja tekitada tõsiseid põletushaavu.
Hoiduda tuleb ka aerosoolpakendis kosmeetikumide sissehingamisest, kuna see võib tekitada kopsukahjustusi.
Küllaltki sageli vigastatakse ripsmeharjaga silmi. Seepärast ärge kunagi värvige ripsmeid sõidu ajal, näiteks autos, bussis, trammis jne, kuna nii võib harjaots silma sarvkesta kriimustada. Haavandisse võivad sattuda haigusetekitajad ja ongi põletik käes.

Kosmeetikume ei tohi teistega jagada. Kui keegi teine kasutab teie ripsmetuði harja või puudrikäsna, võib ta neid näiteks süljega niisutada ja niiviisi bakteritega reostada. Või põeb ta näiteks silmapõletikku ja annab ripsmeharja kaudu haigusetekitajad teisele edasi. Paraku on kauplustes, salongides jm massiliselt levima hakanud kosmeetikumide, näiteks huulepulkade ühistestimine. Aga iga inimese mikrofloora on erinev, näiteks huultel võib olla tõvestavaid mikroobe (ohatis ehk herpesviirus), mis huulepulga kaudu võivad paljusid inimesi nakatada. Samamoodi võivad haigusetekitajad inimeselt inimesele levida siis, kui kreemitopsikutest võetakse näpuga kreemi. Kreem on mikroobide paljunemiseks väga soodne keskkond.
Ka ainult ise oma kreemitopsist kreemi võttes peske alati enne makeupi tegemist käsi, siis on väiksem oht, et näiteks toode võiks saastuda ja sedaviisi hiljem kasutaja tervise ohtu seada.

Probleeme võivad põhjustada kunstküüned, eriti siis, kui nad on halvasti kinnitatud. Kui kunstküüne ja oma küüne vahele jääb õhuvahesid, võivad sinna sattuda seenhaiguse tekitajad.

Enne magama minekut võtke makeup maha. Siis on kindel, et ripsmetuði helbed ei satu silma ja sarvkest ei saa viga, kui unisest peast silmi hõõrute.

Seda teksti saad kuulata siin

 


Creative Commonsi litsents
Autori Liina Maasik teos pealkirjaga Näo- ja kehahooldustooted on kaitstud litsentsiga Creative Commonsi Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Tuletatud teoste keeld 3.0 Estonia litsents.