Taastavad hooldusvahendd

iDevice ikoon

Vananemisvastane näopiim

Need tooted on rikastatud ainetega, mille eesmärk on pärssida naha vananemisprotsesse ja uute kortsude teket. Selliseid kreeme on soovitav kasutada alates 30.eluaastast. Sageli jõuavad õrnad toimeained nahani tänu emulsioonide keemilisele vormile ning keramiididele, liposoomidele. Emulsioonid võivad olla tehtud erinevate toimeainete baasil.

Amiinohapped on kala- või soojaproteiinide, planktoni ja sinivetika hüdrolüüsil saadud peptiidid, mis osalevad hüdrolipiidide tasakaalustamisprotsessis ning toetavad valkude ainevahetust.

Taimsetes õlides olevad rasvhapped soodustavad rakkude taastumist ning epidermise korralikku niisutamist ( kuningakepp, kurgirohi, päevalill ). Taimsed õlid varustavad nahka ka F- vitamiiniga, mis osaleb rakkude uuenemisprotsessis.

AHA- happed ehk puuviljahapped tagavad pealmise nahakihi koorimise. Nende toime on niisutav, mõju on kiire, nahastruktuur paraneb. Mõju sõltub happe tüübist, kontsentratsioonist ja naha seisundist. Tundlikul nahal võivad puuviljahapped esile kutsuda ketendamise ja ärrituse.

Hormoonkreemi soovitab tavaliselt arst.

Looduslikud ja sünteetilised antioksüdandid võitlevad vabade radikaalidega ja pidurdavad naha vananemist.

Kortsuvastane emulsioon

Kortsuvastased kreemid sisaldavad sageli A- vitamiini retinool ja A- provitamiini karoteeni, E- vitamiini ning magneesiumi, rauda, vaske ja ensüüme, mis on kõik tegutsevad antiradikaalid. A- vitamiin toimib naha pealmisele kihile, vähendab sarvkihi paksust ja kiirendab rakkude jagunemist. Pärisnahas redutseerib ta elastiini, suurendab kollageeni hulka ja tugevdab kapillaare. Pärast paarinädalast kasutamist on tulemused nahal selgelt näha, paari nädalaga on näha naha pingul olek.


Creative Commonsi litsents
Autori Liina Maasik teos pealkirjaga Näo- ja kehahooldustooted on kaitstud litsentsiga Creative Commonsi Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Tuletatud teoste keeld 3.0 Estonia litsents.